586
edits
Helianthus (talk | contribs) |
Helianthus (talk | contribs) |
||
Line 465: | Line 465: | ||
| UNSC Navy | | UNSC Navy | ||
| Battle Group India | | Battle Group India | ||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Austerlitz|''Austerlitz'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
|- | |- | ||
Line 497: | Line 505: | ||
| UNSC Navy | | UNSC Navy | ||
| Fleet Command | | Fleet Command | ||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Campo Grande|''Campo Grande'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
|- | |- | ||
Line 550: | Line 566: | ||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
| [[Hillsborough-class destroyer|''Hillsborough'']] | | [[Hillsborough-class destroyer|''Hillsborough'']] | ||
| Active March 2526; commissioned | | Active 1 March 2526; commissioned | ||
| CMA Navy | | CMA Navy | ||
| Battle Group X-Ray; formerly Battle Group 4 | | Battle Group X-Ray; formerly Battle Group 4 | ||
Line 609: | Line 625: | ||
| UNSC Navy | | UNSC Navy | ||
| Battle Group ''Leviathan'' | | Battle Group ''Leviathan'' | ||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Lance Held High|''Lance Held High'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
|- | |- | ||
Line 625: | Line 649: | ||
| UNSC Navy | | UNSC Navy | ||
| Epsilon Eridani Fleet | | Epsilon Eridani Fleet | ||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Midway|''Midway'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
|- | |- | ||
Line 649: | Line 681: | ||
| UNSC Navy | | UNSC Navy | ||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Resolute|''Resolute'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Active 12 February 2535; commissioned | |||
| UNSC Navy | |||
| <center>—</center> | |||
| [[de Blanc|Captain de Blanc]] | |||
|- | |||
| [[UNSC Sacramento|''Sacramento'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Seattle|''Seattle'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Active 6 March 2543; commissioned | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group Sierra-3 | |||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Tharsis (Harvest)|''Tharsis'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Tharsis (Reach)|''Tharsis'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 30 August 2552; Fall of Reach | |||
| UNSC Navy | |||
| Epsilon Eridani Fleet | |||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Thermopylae|''Thermopylae'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Active 6 March 2543; commissioned | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group Sierra-3 | |||
| <center>—</center> | |||
|- | |||
| [[UNSC Virginia Capes|''Virginia Capes'']] | |||
| <center>—</center> | |||
| <center>—</center> | |||
| Destroyed 1 March 2526; Battle of Harvest | |||
| UNSC Navy | |||
| Battle Group X-Ray | |||
| <center>—</center> | | <center>—</center> | ||
|- | |- |
edits